Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Zlaté rezervy Číny sa zvýšili, už druhý mesiac po sebe

Podľa správy Svetovej rady pre zlato o trendoch v dopyte nákupy zlatých prútov čínskou centrálnou bankou dosiahli v 3. štvrťroku (júl - september) 2022 rekordných takmer 400 ton.

Zlaté rezervy Číny sa v decembri zvýšili, už druhý mesiac po sebe, keď po viac ako troch rokoch opäť oznámila doplnenie ich zásob. Aj devízové rezervy krajiny sa v závere roka zvýšili. Informujeme o tom na základe správy Reuters.

Zlato. FOTO: Reuters

Konkrétne, Čínska ľudová banka zvýšila v decembri svoje zásoby zlata o 30 ton, podľa údajov, ktoré v sobotu zverejnila na svojej webovej stránke. Toto nasleduje po novembrovom prírastku 32 ton. Celkový objem jej zlata tak dosiahol 2010 ton.

Čína znova otvorila hranice a zrušila pandemické opatrenia, do krajiny už smerujú tisíce ľudí z Hongkongu

 

Podľa správy Svetovej rady pre zlato o trendoch v dopyte nákupy zlatých prútov čínskou centrálnou bankou dosiahli v 3. štvrťroku (júl - september) 2022 rekordných takmer 400 ton, pričom iba štvrtina smerovala do verejne identifikovaných inštitúcií.

 

Zverejnenie nákupov zlata zo strany Číny vnieslo určité svetlo pokiaľ ide o identitu niektorých "záhadných kupcov". Pozorovatelia na trhu špekulujú, že Rusko by mohlo byť ďalším kupujúcim.

Čína predtým len zriedka informovala o zlatých rezervách. Novembrový nákup bol prvým hláseným prílevom zlata do krajiny od septembra 2019. Predtým bol posledný oznam o náraste zlatých rezerv zverejnený v októbri 2016.

 

Banka informovala tiež, že devízové rezervy Číny sa do konca decembra zvýšili oproti predchádzajúcemu mesiacu o 10,2 miliardy USD a na konci minulého mesiaca dosiahli 3,13 bilióna USD (2,98 bilióna eur).

Ázijské štáty dopĺňajú svoje rezervy v čase, keď sila dolára slabne.

 

zdroj:

https://www.hnonline.sk/finweb/zahranicna-ekonomika/96060079-cina-zvysila-nakup-zlata-na-konci-roka-opaet-doplna-rezervy-ludova-banka-nakupila-30-ton

9. 1. 2023

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato