Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

° ) Zlato by mohlo prekonať doterajšie maximá a dosiahnuť hodnotu 2 300 USD .

Tento rok zažijeme „zlaté eldorádo“.  Cenný kov najskôr presiahne historické maximum, tvrdí expert

„Dôvodom, prečo zlato nedávno dosahovalo výborné výsledky, aj napriek rastu reálnych výnosov, a prečo striebro zaznamenalo v období korekcie väčšie straty, boli masívne nákupy centrálnej banky v posledných dvoch rokoch,“ vysvetľuje expert.

 

 

Tento rok zažijeme „zlaté eldorádo“. Cenný kov najskôr presiahne historické maximum, tvrdí expert

  • Rok 2024 by mohol byť rokom, kedy kovy získajú skutočne významné postavenie
  • Zlato by mohlo prekonať doterajšie maximá a dosiahnuť hodnotu 2 300 USD
muž na burze, zlato
Ilustračná fotografia,DALL-E
 

Ako uvádza Ole Hansen, expert na komodity z Saxo Bank, v tomto roku by sa mohla pozornosť zamerať na kovy ako zlato, striebro, platina, meď a hliník.

Nízke reálne úrokové sadzby a menšie náklady na udržiavanie neúročených investícií, hlavne cez produkty obchodované na burze, by mohli podporiť dopyt po drahých kovoch.

 

 

Investorom sa totiž posledných sedem štvrťrokov darilo najmä v predaji.

„Po silnom výkone v minulom roku predpokladáme, že rok 2024 prinesie ďalší rast cien,“ hovorí Ole Hansen.

Očakávané zníženie úrokových sadzieb zo strany Federálneho rezervného systému a pravdepodobnosť miernej hospodárskej recesie naznačujú, že by sa mohlo uskutočniť viacero znížení úrokových sadzieb.

V prípade vážnej hospodárskej krízy by bol tlak na zníženie úrokových sadzieb ešte výraznejší.

„Dôvodom, prečo zlato nedávno dosahovalo výborné výsledky, aj napriek rastu reálnych výnosov, a prečo striebro zaznamenalo v období korekcie väčšie straty, boli masívne nákupy centrálnej banky v posledných dvoch rokoch,“ vysvetľuje expert.

image1
zdroj: Bloomberg, Saxo Bank

Podľa neho by sa dopyt po ETF mohol obnoviť a spolu s pokračujúcim záujmom centrálnej banky, ktorý by mohol byť umocnený slabším dolárom, by zlato mohlo stanoviť nové historické maximum na úrovni 2 300 USD.

Striebro by mohlo nájsť ďalšiu podporu v predpokladanom náraste ceny medi a ohroziť svoje maximum z roku 2021 pri cene 30 USD. Tým by sa pomer zlato-striebro mohol znížiť pod 10-ročný priemer približne 78,3.

Platina má potenciál aj v tomto roku prehĺbiť deficity a zúžiť trhové podmienky. To by posilnilo zotavenie v držbe ETF zo štvorročného minima a rovnako ako v prípade striebra by to vytvorilo vyhliadku, že platine sa bude v tomto roku dariť ešte lepšie ako zlatu. Potenciálne by to mohlo viesť k zníženiu zľavy o 250 dolárov smerom k päťročnému priemeru okolo 750 dolárov za uncu.

 

zdroj : https://www.startitup.sk/tento-rok-zazijeme-zlate-eldorado-cenny-kov-najskor-presiahne-historicke-maximum-tvrdi-expert/2/

 

29. 1. 2024

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato