Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Archiv novinek

Archiv novinek

° ) Cena zlata stále stúpa. Zásadný vplyv na rast má Čína aj štátny dlh USA

Podľa odborníkov je to iba začiatok.

Cena zlata trhá rekordy a dávno prekročila magickú hranicu dvoch tisíc dolárov za uncu.  Len za posledných 14 mesiacov vyrástla burzová cena unca zlata z 1 600 € na cenu cez 2 100 € korún. EUR tak stratilo 33 percent svojej hodnoty. Podľa môjho názoru bude unca zlata v rokoch 2027 až 2028 kulminovať minimálne na cene 2.800-3.000 €, čo je ďalších +40 percent. Z dlhodobého hľadiska je teda aktuálna cena zlata a jej raketový rast ešte len na svojom začiatku,“ uzavrel Roman Pilíšek.

čti dále...

7. 4. 2024

° ) Zlato by mohlo prekonať doterajšie maximá a dosiahnuť hodnotu 2 300 USD .

Tento rok zažijeme „zlaté eldorádo“.  Cenný kov najskôr presiahne historické maximum, tvrdí expert

  • * Rok 2024 by mohol byť rokom, kedy kovy získajú skutočne významné postavenie
  • * Zlato by mohlo prekonať doterajšie maximá a dosiahnuť hodnotu 2 300 USD

čti dále...

29. 1. 2024

° ) Cena zlata vzrástla, smeruje k najlepšiemu celoročnému výsledku za tri roky :-)

S očakávaným uvoľňovaním menovej politiky zo strany americkej centrálnej banky sa predpokladá, že cena zlata môže dosiahnuť nový rekord .

čti dále...

31. 12. 2023

° ) Trhy sa otriasajú v základoch, cena zlata trhá rekordy: Čo je za tým?

 Cena zlata sa  dostala na rekordnú sumu.

Na trhu tak zaplatíte viac než 2100 dolárov (1951 eur) za jedinú trojskú uncu (31,1 gramu). K rastu podľa analytikov prispieva očakávanie, že americká centrálna banka (Fed) už začiatkom budúceho roka pristúpi k znižovaniu základných úrokových sadzieb. Ich hodnota je dnes v rámci Spojených štátov na najvyššej úrovni za posledných 20 rokov.

čti dále...

8. 12. 2023

° ) Cena zlata sa v piatok dostala na päťmesačné maximum

ZLATÝ NÁRAST: Cena zlata ide prekonať svoje doterajšie maximum | Refresher  news

Cena zlata sa v piatok (27. 10.) dočasne dostala nad 2000 USD (1897,35 eura) za uncu (31,1 gramu) a vyšplhala sa až na 5-mesačné maximum. Nárast napätia na Blízkom východe totiž zvýšil dopyt po aktívach považovaných za bezpečné prístavy v časoch turbulencií a neistoty, medzi ktoré patrí aj zlato. zdroj : hnonline.sk , teraz.sk , aktuality.sk , trend.sk , standard.sk, energy-hub.cz/sk

čti dále...

29. 10. 2023

° ) Investícia do istoty v neistých časoch. Cena zlata stúpla najvyššie za štyri týždne

Investícia do istoty v neistých časoch. Cena zlata stúpla najvyššie za štyri týždne

čti dále...

23. 10. 2023

Cena zlata vzrástla

Za celý týždeň zdraželo zlato o viac ako 5 %.

Dôvodom sú obavy o výhľad globálnej ekonomiky v dôsledku konfliktu medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas aj vyššie náklady na pôžičky, utlmený dolár a slabé údaje z čínskej ekonomiky. 

čti dále...

15. 10. 2023

Recesia by mohla pomôcť zlatu k návratu nad 2-tisíc dolárov

 Rast ceny žltého kovu by mal podporiť pretrvávajúci dopyt inštitucionálnych investorov. Centrálne banky vlani nakúpili rekordných 1 078 ton zlata

 

Zlato sa už dlhšiu dobu ocitá na pomyselnom bode zlomu. Jeho hodnota by sa mohla výraznejšie zosunúť pod hranicu 1 900 dolárov za trojskú uncu alebo, naopak, vrátiť sa vysoko nad úroveň dvetisíc dolárov. Makroekonomický vývoj ďalších mesiacov prinesie viac svetla do vývoja cien drahého kovu. Viac argumentov nateraz hrá v prospech toho, že za žltý kov si bude potrebné priplatiť.

čti dále...

22. 9. 2023

Centrálne banky nakupujú vo veľkom zlato.

Centrálne banky nakupujú vo veľkom zlato.

Signalizuje to prichádzajúce ekonomické problémy?  

čti dále...

9. 9. 2023

Investičné zlato nakupujte na dlhší čas

Zlato v čase neistoty vždy funguje ako záchranný prístav pre investície. 

Kým bankový sektor v USA hlási ťažkosti, tak cena zlata na medzinárodných trhoch vyskočila. Čomu pripisujete takýto vývoj? Čo to znamená pre investorov, ktorí by mali záujem o kúpu zlata?

čti dále...

2. 4. 2023

Zlaté rezervy Číny sa zvýšili, už druhý mesiac po sebe

Podľa správy Svetovej rady pre zlato o trendoch v dopyte nákupy zlatých prútov čínskou centrálnou bankou dosiahli v 3. štvrťroku (júl - september) 2022 rekordných takmer 400 ton.

Zlaté rezervy Číny sa v decembri zvýšili, už druhý mesiac po sebe, keď po viac ako troch rokoch opäť oznámila doplnenie ich zásob. Aj devízové rezervy krajiny sa v závere roka zvýšili. Informujeme o tom na základe správy Reuters.

čti dále...

9. 1. 2023

Čína ( BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny

Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár.
Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár

čti dále...

12. 12. 2022

Cena zlata stráca na sile. Je teraz správny čas na nákup?

Hodnota ceny zlata v posledných týždňoch odrážala vývoj na menových trhoch. Dolárový index od polovice júla klesal, naopak cena žltého kovu posilňovala.

čti dále...

24. 8. 2022

Na zlaté mince a zlaté tehličky sa už v niektorých krajinách stojí v rade. Zlato je nová hotovosť

Komentátor Hospodárskych novín opísal ako ho v apríli, pri návšteve Viedne, prekvapil dlhý rad ľudí, ktorí čakali pred predajňou štátnej mincovne, aby si rýchlo kúpili zlaté a strieborné mince a tehličky

čti dále...

5. 5. 2022

Zlato frčí. Rast ešte nemusí byť na konci

Uplynulý týždeň bol pre trhy opäť divoký. Cena zlata v amerických dolároch sa zdvihla o 4,5 %, cena striebra narástla o 6,2 %. Ojedinelý príbeh sa potom odohral na trhu so zlatom v českých korunách, kedy unca kovu zdražela dokonca o 11 %. Podobne i v Eurách.

čti dále...

13. 3. 2022

Centrálne banky sa vracajú k zlatu

V súčasnosti sa ale viaceré krajiny vracajú k zvyšovaniu svojich zlatých rezerv prostredníctvom nákupu nového zlata.

Príkladom môže byť nedávny nákup Írskou centrálnou bankou, ktorá nakúpila zlato po viac ako 10-ročnej pauze

čti dále...

11. 2. 2022

Rusko vypredá dolarové aktíva z investičného fondu. Posíli v eure, zlate i čínskej mene

Rusko zcela vyprodá veškerá aktiva v americkém dolaru, do kterých investoval státní investiční fond. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ministr financí Anton Siluanov.

Místo amerického dolaru v investičním fondu (NWF) zastoupí zvýšení investic do aktiv ve společné evropské měně eurozlatě nebo čínské měně. Transfery se mají podle agentury Bloomberg dotknout likvidních aktiv v přepočtu za zhruba 119 miliard amerických dolarů. V souvislosti toho, že se transakce odehraje nemalou měrou skrze rezervy centrální banky, nebude na trhu dobře vysledovatelná. Ruská centrální banka informuje o distribuci svých rezerv zhruba s půlročním zpožděním, o aktuálním stavu neinformuje.

 

čti dále...

13. 6. 2021

Striebro: Komodita, ktorá v roku 2021 prevalcuje trhy

  • Striebro je komodita, ktorá je využívaná v priemyselnom sektore a zároveň slúži ako uchovávateľ hodnoty.
  • To znamená, že cena striebra môže stúpať alebo klesať na základe miery priemyselného využitia a hospodárskeho cyklu nezávisle od menových faktorov, ako je inflácia, deflácia a úrokové sadzby.
  • Táto pozícia mu môže v tomto roku otvoriť horizonty.

čti dále...

24. 1. 2021

Bank of America: Ďalšie kolo kvantitatívneho uvoľňovania vyženie zlato na 3 000 dolárov

Podľa analytikov z Bank of America je zlato ideálnym nástrojom na uchovanie hodnoty, ktorý si centrálne banky nemôžu len tak vytlačiť. Cieľová cena žltého kovu je podľa nich teraz 3 000 USD za trójsku uncu.

čti dále...

25. 4. 2020

Ste ochotní si priplatiť? Na trhu je nedostatok najžiadanejšej formy zlata

Rast dopytu a ťažkosti spôsobené krízou kvôli šíreniu koronavírusu spôsobili, že na trhu je aktuálne nedostatok malých zlatých tehál a mincí, ktoré sú u spotrebiteľov najobľúbenejšie. Tí, ktorým sa podarí dostať sa k tomuto kovu, musia zaplatiť výrazne viac, než je súčasná cena za trojskú uncu na finančných trhoch v Londýne alebo New Yorku. 

čti dále...

10. 4. 2020

Striebru nové posilnenie zlata prospeje

Potom, čo americký Federálny rezervný systém v pondelok nasadil najťažšie kaliber opatrení a oznámil v podstate neobmedzené QE, zlato i striebro výrazne posilnili. Pripomínalo to opatrenia z marca 2009, ktoré odštartovalo výrazné posilňovanie drahých kovov po niekoľko nasledujúcich rokov. Vzhľadom k historickej lacnosť striebra , tak voči doláru , tak najmä voči zlatu , vidíme potenciál pre výrazné zotavenie.

čti dále...

27. 3. 2020

Zlatý štandard nad zlato?

Napriek tomu, že zlato už pred takmer polstoročím prešlo procesom demonetizácie, t. j. jeho hodnota už nie je spojená s hodnotou žiadnej meny, stále zostáva najfascinujúcejším kovom v ľudských dejinách. Na počudovanie, je stále aj predmetom záujmu centrálnych bánk. Pravda, nie všetkých.

 

Ľudstvo za celú svoju históriu nazhromaždilo približne 194-tisíc ton žltého kovu. Keby sa z doteraz vyťaženého zlata odliala alebo vykovala kocka, mala by hranu dlhú 22 metrov. Ďalších odhadom 54- až 70-tisíc ton ešte stále čaká na svoje vyťaženie v zemi.

Andrej Žiarovský

 

čti dále...

24. 1. 2020

Cena zlata pokračuje v raste, najvyššia za 8 rokov v EUR

Cena zlata pokračuje v raste a dostala sa na najvyššiu úroveň takmer za 7 rokov. Dôvodom je eskalácia napätia na Blízkom východe.

V noci na pondelok sa spotová cena zlata dostala až na 1588,12 USD (1424,71 € ) za uncu (31,1 gramu), čo bolo v USD najviac od apríla 2013.

Zlato neskôr prišlo o časť ziskov a ráno sa predávalo s plusom 1,61 % po 1577,26 USD za uncu.

Nárast cien zlata pokračuje. Spustilo ho piatkové (3. 1.) zabitie veliteľa špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd Kásema Solejmáního, ktorý zomrel pri americkom leteckom útoku. Ten nariadil americký prezident Donald Trump.zdroj: https://ekonomika.sme.sk/c/22296111/cena-zlata-pokracuje-v-raste-a-je-najvyssia-takmer-za-sedem-rokov.html

čti dále...

6. 1. 2020

výhľad: Zlaté časy pre zlato

Zlaté časy pre zlato

zlata si zachovávame býči výhľad na základe predpokladu, že dolár bude oslabovať a globálne výnosy z dlhopisov zostanú nízke. Po období konsolidácie by sa zlato mohlo dostať do konca roka až k 1 550 USD / uncu ** a začiatkom roku 2020 by mohlo ďalej rásť.

**Roche: Zlato bude do roka na 2 000 USD za unci = +30%. Centrální banky znehodnotí klasické měny

https://zlato.kurzy.cz/zpravy/514247-roche-zlato-bude-do-roka-na-2-000-usd-za-unci--30-centralni-banky-znehodnoti-klasicke-meny/

Hlavné dôvody pre náš býčie pohľad na zlato , striebro a platinu:

• Americký Fed bude pravdepodobne naďalej znižovať sadzby a súčasne začne ďalšie kolo kvantitatívneho uvoľňovania.

• Predpokladá sa, že nominálne a reálne výnosy dlhopisov zostanú nízke, niekde dokonca aj negatívne. To by znížilo náklady obetovaných príležitostí spájané s držaním nekuponových bezúročných aktív.

• Pokračujúce nákupy centrálnych bánk sú zamerané na diverzifikáciu a v niektorých prípadoch na snahu o zníženie závislosti na americkom dolári (tzv. Dedolarizaci).

• Obchodná vojna medzi USA a Čínou a geopolitické obavy zo situácie na Blízkom Východe vedú k tomu, že je zlato opäť vnímané ako bezpečný prístav.

• Ako už bolo povedané, doláru možno naozaj dochádzajú sily kvôli rastúcemu riziku, že Spojené štáty podniknú kroky na jeho oslabenie.

čti dále...

9. 10. 2019

Predaj investičného zlata a zdaňovanie

Slovenská eseročka, platiteľ DPH, by rada nakúpila investičné zlato. Zlato je oslobodené od DPH. Je možné zaradiť nákup do daňových výdavkov? Ako je to pri fyzickom predaji investičného zlata – platí predávajúci daň z príjmu právnickej osoby alebo sa tento príjem nezdaňuje?

čti dále...

8. 10. 2019

Nastávajú zlaté časy

Globálna fiškálna panika, ktorá sa zrejme spustí v nadchádzajúcich štvrťrokoch, prinesie dodatočné zisky viacerým kľúčovým komoditám.Zdá sa, že zlato má najlepšiu východiskovú pozíciu, aby využilo obnovené znižovanie sadzieb centrálnych bánk a výnosov dlhopisov. Riziko obnovenia menovej vojny by naopak mohlo oslabiť americký dolár, čo je pre komodity ďalšia pozitívna správa.

čti dále...

12. 8. 2019

Zlato rastie: Obavy z recesie sa v USA zvyšujú

Spotová cena zlata vzrástla o 0,2 percenta na 1 316,11 USD za uncu, futures na zlato v USA vzrástli o 0,3 percenta na 1 315,80 USD za uncu. Zlato by malo aj naďalej získavať lesk na pozadí slabého dolára, tvrdia nalytici.

čti dále...

25. 3. 2019

Zlato je najdrahšie za pol roka

Cena zlata na začiatku nového roka vyskočila na najvyššiu úroveň za 6 mesiacov. V stredu cena unce (31,1 gramu) zlata na londýnskej burze vzrástla až na 1288,83 dolára (1125,62 eura). To bolo najviac od júna 2018.

čti dále...

30. 1. 2019

India predává americké dlhopisy a nakupuje zlato, Kazachstan, Turecko a Rusko pokračuje v tom istom trende a zlaté rezervy stále stúpajú, Čína má pravdepodobne veľké tajemstvo

Indie prodává americké dluhopisy a nakupuje zlato, Kazachstán, Turecko a Rusko pokračuje ve stejném trendu a zlaté rezervy stále stoupají, Čína má zřejmě velké tajemství


Je zcela zřejmé, že v dnešním světě dochází k postupné a stále se rozšiřující dedolarizaci, která má jediný cíl, svrhnout dolar z trůnu globální rezervní měny. Dolar už není to co býval, ztrácí na své hodnotě a postupně, ale jistě se dostává pod větší a větší tlak. Zatím je ještě stále tou hlavní globální rezervní měnou, ale je potřeba si položit otázku. Jak dlouho ještě? Zaváděné sankce na různé země po celém světě již nemají takový efekt, jak by si globální velmoc přála, ale spíše naopak. Tyto sankce stojí za zrodem nových platebních systémů, které se nesou ve znamení zbavování se amerického dolaru a vytváření nových možností, jak se obejít bez dolaru. Tím se dolar dostává pod stupňující se tlak. Na pomyslné první místo na trůnu světových měn si dělají zálusk jiné světové mocnosti a využívají k tomu různé prostředky. Obcházení dolaru, placení ve svých měnách, hromadění zlata, které může být určitou strategickou zbraní pro odstranění dolaru z přední pozice atd. Dedolarizace je v plném proudu.

Nedávno se rovněž indická centrální banka vydala cestou zbavování se amerických státních dluhopisů a raději navyšuje své zlaté rezervy. Indická centrální banka přidala do svých rezerv 8,46 tun (cca 271 999 Oz), nyní tyto rezervy činí 566,23 tun (cca 18 2014 996 Oz), v listopadu 2017 činily rezervy 556,74 tun (cca 17 900 000 Oz) a Indii nyní patří 11 místo na světě.

 

čti dále...

12. 9. 2018

Najsilnejšia zbraň Ameriky môže prísť o muníciu

Najsilnejšia vojenská zbraň Ameriky nestrieľa, nelieta ani nevybuchuje. Nie je to ponorka, lietadlo, bomba ani laser. Najsilnejšou strategickou zbraňou dnešnej Ameriky je dolár.

 

USA používajú svoju menu strategicky, aby odmenili svojich priateľov a potrestali nepriateľov. Použitie dolára ako zbrane sa neobmedzuje na obchodné a menové vojny, aj keď sa dolár v takýchto sporoch používa takticky. Dolár dokáže toho oveľa viac.

Dolár môže byť použitý na zmenu režimu vytvorením hyperinflácie, bankových tokov a domácej vzbury v krajinách, na ktoré sa zameriavajú USA. Dokážu zbaviť vlády svojich protivníkov alebo prinajmenšom obmedziť pravidlá bez toho, aby musel padnúť jediný výstrel.

Medzinárodný menový fond už oznámil úsilie o presunutie osobitného práva čerpania, SDR, na distribuovanú knihu. To by urobilo z SDR globálnu kryptomenu na vyrovnanie platobných transakcií medzi Čínou, Ruskom a ďalšími členmi MMF, a to aj bez závislosti na dolárovom platobnom systéme. Okrem kryptomien je tu ešte aj najstaršia forma peňazí, teda zlato. Použitie zlata je ideálny spôsob, ako sa vyhnúť finančnej vojne s USA. Zlato je fyzické, takže ho nemožno hackovať. Dá sa prepravovať v zapečatených kontajneroch na palube lietadiel, takže pohyby nemožno vysledovať satelitmi. Existujú dobré dôkazy, že Irán v súčasnosti platí za severokórejské zbrojárske technológie zlatom a dá sa očakávať, že budúce čínske platby za iránsku ropu sa uskutočnia aspoň čiastočne vo forme zlata

Zdá sa, že zbraň menom americký dolár bude čoskoro obeťou vlastného úspechu. Zatiaľ čo USA šikanovali svet pomocou dolára, svet ticho pripravoval nový nedolárový systém. Možno ako investori si nebudete môcť kúpiť krypto SDR (zatiaľ), ale určite môžete vlastniť zlato. Mali by ste túto možnosť zvážiť.

čti dále...

1. 8. 2018

Obchodná vojna, talianska neistota a politika Fedu pomôžu zlatu

Zlato vykázalo pokles druhý mesiac za sebou. Silnejúci dolár stiahol od 11. apríla ceny zlatých tehál o 5 percent. Po politických treniciach v Taliansku a neistotách ohľadom globálneho obchodu sa ceny odrazili od dna a v budúcom roku rásť s tým, ako bude dolár slabnúť.

čti dále...

6. 6. 2018

Rekordní americké exporty zlata od roku 2001

USA od roku 2001 vyvezly téměř 8 000 tun zlata, což je skoro tolik, kolik „mají“ ve svých oficiálních rezervách - cca 8 133,50 tun. Nicméně naopak došlo také k velkému dovozu zlata, ale po srovnání exportu a importu dojdeme k faktu, že se ze země více vyvezlo než dovezlo. Za posledních 17 let byly jen 4 roky, kdy import byl vyšší než export a to konkrétně roky 2004, 2005, 2010 a 2011, ostatní roky byly čisté exporty. Čistý dovoz činil za tyto 4 roky pouze 325 tun (cca 10 449 153 Oz). Naopak čistý export činil 2 665 tun (cca 85 683 053 Oz). Vidíme tedy poměr čistého dovozu a vývozu cca 1:8,2

čti dále...

19. 3. 2018

Zlato přes 1300 USD = silný střednědobý nákupní signál

Zlato a vzácné kovy nejenže logicky neprofitovaly z euforie na finančních trzích, nýbrž klesaly ze svých maxim dosažených v roce 2011 až do roku 2015. Od té doby si zlato hledalo své cenové dno a posledních 8 měsíců se pohybovalo v poměrně úzkém cenovém koridoru mezi 1200 a 1300 USD /unci. V minulém týdnu však na třetí pokus konečně pokořilo významnou hranici odporu u 1300 USD /unci. (v Grafu 1 horní ohraničení modrého kanálu). V případě úspěšného udržení této mety by se jednalo o silný nákupní signál s možným dynamickým vzestupem k prvnímu krátkodobému kurzovému cíli 1375 USD (cenové maximum z roku 2016) a s následujícím cílem 1520/1540 USD ve střednědobém časovém horizontu http://zlato.kurzy.cz/zpravy/431459-zlato-pres-1300-usd--silny-strednedoby-nakupni-signal/

čti dále...

8. 9. 2017

Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince

Nič z toho vás ale pri vlastnení mnou odporúčaných zlatých mincí nezaujíma. Môžete si ich kúpiť, držať, alebo predať  bez toho, aby niekto vedel, čo robíte. Vzhľadom k tomu, že sú malé, môžete ich diskrétne prenášať. Tým pádom si do vrecka džínsov vložíte zlato v hodnote aj 20 000 dolárov, milión sa ľahko zmestí do cestovnej tašky. Navyše si môžete poslať zlaté mince letecky, loďou, alebo poštovým balíkom.

"Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté," píše Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group..

"Nulové alebo záporné úrokové sadzby a skupovanie dlhopisov centrálnymi bankami globálnu ekonomiku nenakopli tak, ako to centrálni bankári predpokladali, spotrebiteľské ceny však porastú," hovorí Ronald-Peter Stöferle z Incrementum. "Je veľmi pravdepodobné, že inflácia prekvapí pohybom hore, čo len potvrdí, že je dobré mať zlato v portfóliu,"

čti dále...

2. 11. 2016

Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince

 Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group >

Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté.

Hmatateľnosť

Prenosnosť

Anonymita

čti dále...

30. 6. 2016

Najvyšší čas pre nákup zlata

Áno, musíte vlastniť zlato v tejto situácii, aby ste sa ochránili proti inflácii. Iba tak budete v lepšej pozícii ako tí, ktorí ho nemajú. V mnohých ohľadoch ste vlastne len dokázali udržať krok, pretože všetko, čo si kúpite, bude oveľa drahšie.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/161748/Pravda-ci-loz-Pat-najvacsich-mytov-o-zlate

čti dále...

23. 5. 2016

Zlato mieri k istote

Ako sme na tom do budúcnosti? V prípade, že sa bude naďalej rozširovať situácia, ktorú máme dnes – t.j. mierna panika z padajúcich trhov, postupné defaulty, tak investori s veľkou pravdepodobnosťou budú siahať po drahých kovov, ako istote. Po zlate pravdepodobne viac

čti dále...

9. 2. 2016

investori volia zlato

28. 10. 2015

Väčšia kontrola nad globálnym trhom so zlatom

Čína chce získať väčšiu kontrolu nad globálnym trhom so zlatom. Čína je dnes najväčší svetový producent a jeden z najväčších odberateľov tohto drahého kovu.

čti dále...

12. 7. 2015

Obchod storočia podľa Marca Fabera: Kupujte zlato!

Zlato sa opäť nakupuje. Podľa presláveného pesimistu kroky centrálnych bánk obohatili bohatých na úkor strednej triedy a chudobných, pretože ich stimulačné programy zvýšili ceny finančných aktív namiesto toho, aby sa premietli do reálnej ekonomiky.

čti dále...

21. 1. 2015

Slováci nakupujú viac zlata aj striebra

Aj podľa analytikov sa pod zvýšený dopyt po tovaroch zo zlata a striebra podpísali nižšie ceny týchto kovov na svetových trhoch. "Nie je prekvapujúce, že s klesajúcou cenou rastie dopyt "

čti dále...

18. 8. 2014

Čo zlato v skutočnosti je

Zlato - aktívum, hotovosť alebo oboje?

Zatiaľ čo očakávame budúcu infláciu alebo defláciu či oboje, ktorá ešte len príde, musíme pochopiť, ako sa bude za týchto okolností správať zlato. 

čti dále...

13. 3. 2014

Zlatá horúčka je späť.

Na nákupy drahého kovu vyrazili spotrebitelia nielen v Číne, ale po celom svete.

čti dále...

21. 2. 2014

Trend, o ktorom sa mlčí

Najčastejším argumentom pre nákup zlata je politika tlačenia peňazí centrálnych bánk väčšiny vyspelých krajín a jej vplyv na budúcu kúpnu silu papierových peňazí. Ďalšie štyri faktory, ktoré neodbytne tlačia na ponuku a tým aj cenu  zlata sú:1. Obmedzenie produkcie, odďaľovanie rozvoja a rušenie ťažby 2. Kvalita vyťažených zlatých rúd  3. Chamtivosť je dobrá, tvrdia politici 4. Zrútenie ťažobného sektora v Juhoafrickej republike

čti dále...

28. 1. 2014

Komentár: FED pomohol drahým kovom

Zlato začalo týždeň miernym nárastom a dokonca otestovalo hranicu 1 360 dolárov

čti dále...

4. 11. 2013

Čína chce vládnuť zlatu

Tento týždeň oba drahé kovy venovali pozornosť dianiu v USA spojenému s navýšením dlhového stropu a tzv. uzavretiu federálnej vlády. Ako sme už zvyknutí, investori reagovali divno, resp. tak, ako by to nie každý očakával.

čti dále...

6. 10. 2013

Návrat iracionálnej hojnosti

Nebolo to tak dávno, keď sa iracionálna hojnosť na trhu s nehnuteľnosťami  zmocnila logiky investorov a to isté sa deje americkým akciám práve teraz. Polojasní investori opúšťajú akcie zlata a preskakujú na americký trh v nádeji, že zarobia ľahko peniaze tak, ako keď ľudia kupovali nehnuteľnosti pred vrcholom obchodu s domami dúfajúc, že to zvrátia, kým sa tie pohyblivé úrokové sadzby hypoték nastavia na novú hodnotu. 

čti dále...

23. 6. 2013

Štáty USA chcú platiť zlatom. Neveria Fedu

Nedôvera voči centrálnej banke a obavy zo znehodnotenia meny vyvolávajú vo viac ako 12 štátoch USA tlak na uznanie zlatých a strieborných mincí za zákonné platidlo.
 

čti dále...

9. 4. 2013

Prečo nakupovať Zlato? 3 dôvody

  • Zlato vždy predstavovalo reálne peniaze (ako prostriedok výmeny alebo uchovávateľ hodnoty) po dobu viac ako 3000 rokov. A stále reálne peniaze predstavuje.
  • Zlato v roce 2013 vidím jako aktivum, ve kterém se potvrdí jeho jedinečná vlastnost a sice, že v malém objemu je ukryta velká vnitřní hodnota, tzn. že slouží jako výborný uchovatel hodnoty v nejistých ekonomických dobách a že je také pojistkou vůči znehodnocování bojujících měn.
  • Táto udalosť môže signalizovať krok k liberalizácií čínskeho trhu drahých kovov, ktorý zaznamenal investičný dopyt zvýšenú na 274 ton v minulom roku (v porovnaní s 15 tonami z roku 2006). 

čti dále...

21. 2. 2013

Zlatý štandard

Vzhľadom na rastúcu bezohľadnosť s akou sa zaobchádza s nekrytými peniazmi (QE3 je naozaj neslýchané - vážny, obočie zvrásňujúci prísľub neochraňovať hodnotu dolára), zlatý štandard sa celkom určite vráti naspäť na scénu.

Zdroj: FinMarketWeb.com

čti dále...

1. 1. 2013

Soros zvýšil investíciu do zlata o 50 percent

Podľa údajov americkej komisie pre cenné papiere zvýšila spoločnosť Soros Fund Management v treťom štvrťroku investíciu do zlatého fondu SPDR Gold Trust o 49 % na 219 miliónov dolárov.

čti dále...

22. 11. 2012

Číne chýba zlato. Musí dokupovať

Zlatu doteraz pomáhala menová politika Fedu a v poslednej dobe aj dopyt po fyzickej držbe zo strany ďalších centrálnych bánk. Čínska vláda by mohla zvýšiť objem zlata, ktoré drží v rámci devízových rezerv.

čti dále...

13. 11. 2012

Ceny zlata môžu ešte vyletieť

Zlatý štandard je lepší než nekryté peniaze, dlh Ameriky dosiahol 16 biliónov.

čti dále...

2. 9. 2012

Zlato a striebro prekročili dôležité méty

Egon von Greyerz z Matterhorn Asset Management je naozaj optimista. Tvrdí, že dokonca z krátkodobého hľadiska, dokonca v rámci jedného roka, budeme svedkami výrazného rastu cien zlata i striebra a to na úrovne 4000 USD a 150 USD.

čti dále...

26. 8. 2012

Nielen Libor, ale aj zlato je manipulované

 Koncom týždňa sa však cena žltého kovu posunula späť k hranici 1590 USD. Sme pred veľkým cenovým skokom v drahých kovoch, tvrdia investori.

čti dále...

15. 7. 2012

Kríza praje aspoň niekomu. Zlatu

Zlato je tak chápané ako bezpečný prístav, investičná kotva alebo uchovávateľ hodnoty. Na samotnú komoditu sú veľmi úzko napojení ťažiari zlata. Medzi zlatom a ťažiarmi existuje silná pozitívna korelácia. Keď sa darí zlatu, tak sa väčšinou darí aj ťažiarom zlata.

čti dále...

11. 6. 2012

Stavte na zlato, radí investor

Oplatí sa investovať do zlata v čase krízy? Korekcie sú normálnou trhovou udalosťou. Dejú sa na všetkých trhoch. Z rôznych príčin. Ich nešťastím je, že bohužiaľ rozptyľujú ľudí. Tí sú následne znechutení a nevšímajú si trh z celkovej perspektívy a hlavných trendov. Výsledkom je, že stratia vynikajúcu príležitosť na kúpu. *Mohli by ste vysvetliť rozdiel medzi trhom s fyzickým a papierovým zlatom?
 

čti dále...

23. 5. 2012

Bitka je o navládu systému pri učovaní ceny zlata

Pokiaľ ide o trh zlata, sme svedkami bitky zbraňami najťažšieho kalibru - všetko ako súčasť globalnej finančnej vojny, Bitka je o navládu systému pri učovaní ceny zlata - "papierové" zlato verzus fyzické zlato

čti dále...

11. 4. 2012

Držanie zlata v osobnom vlastníctve

Nemecko je známe ako jeden z najvätších  vlastníkov fyzického zlata  na svete – okolo 3400 ton.  Zlato tvorí necelé tri štvrtiny nemeckých devizových rezerv   Doteraz sa myslelo , že všetko fyzické zlato je uložené na území Nemecka a je tak plne pod kontrolou Bundesbanky.

>>

Pokiaľ chcete skutočne investovať do zlata a eliminovať krízu dôvery, nielen špekulovať , mali by ste mať zlato ( či striebro ) vo svojom držaní , nie v ETF, certifikátoch či podobných inštrumentoch

čti dále...

12. 3. 2012

Čína predbehne Indiu v spotrebe zlata

Svetová rada pre zlato (World Gold Council) vo svojej výročnej správe oznámila, že v roku 2012 Čína predbehne Indiu v spotrebe zlata vďaka dopytu spotrebiteľov a aj vďaka nákupom centrálnej banky. WGC je presvedčená, že čínska centrálna banka realizovala počas posledného kvartálu pri korekcii ceny významné nákupy zlata v snahe diverzifikovať svoje menové rezervy. Centrálne banky zvýšili celkovo v roku 2011 svoje zlaté rezervy o 440 ton, čo je najviac za 50 rokov. Podľa WGC bude tento trend pokračovať aj v tomto roku napriek vysokej cene žltého kovu.

 

čti dále...

24. 2. 2012

Zlatá mánia sa nekoná. Zatiaľ

O zlate sa najčastejšie hovorilo v súvislosti s ochranou proti inflácii či ako o bezpečnom prístave pre investorov.

čti dále...

15. 1. 2012

Vráťme sa k zlatému štandardu

Len málo ľudí si uvedomovalo, že úver v skutočnosti nie je zisk, ale dlh, inými slovami pasívum. Je úžasné, že dlh bol považovaný za zisk, čo ide proti všetkým pravidlám tvorby bohatstva. To sa stalo bežnou praxou na Wall Street, rovnako aj na Main Street, čo spôsobilo, že zlato sa neustále podhodnocovalo.

čti dále...

21. 12. 2011

Budúci rok bude patriť zlatu

Žltý kov si v roku 2012 uchová štatút bezpečného raja. Cena sa vyšplhá nad dvetisíc dolárov.

čti dále...

21. 12. 2011

Svet sa vrhol na zlato a striebro

Dopyt po zlate a striebre silno rastie. Obchodníci v Rakúsku a Nemecku zaznamenávajú rekordné obraty. Taktiež ľudia v Číne a Indii kupujú viac zlata ako obyčajne. Aj centrálne banky sa tentokrát našli na strane dopytu do zlate. Ako je potom možné, že cena zlata bola v septembri tak silno korigovaná z viac ako 1900 dolárov za uncu (31,1 gramov) na sotva 1600 dolárov za uncu? Nepatrné prekvapenie sa tu predsa naskytlo: Dopyt po fyzickom zlate v tomto čase naďalej rástol.

čti dále...

17. 10. 2011

Zlato zažíva déja vu

V posledných dňoch sa zlato silno drží na vysokej úrovni a je len cca 100 dolárov od svojho najlepšieho maxima.Ak to bude takto aj naďalej pokračovať, vyzerá to tak, že sa bude najbližších týždňoch konsolidovať. Na ďalšiu nákupnú stratégiu môžem využiť výsledky indexu technickej analýzy MACD.

čti dále...

22. 9. 2011

Návrat ku komoditným peniazom

DETLEV S. SCHLICHTER - Britský finančník , pracoval , napríklad aj v Merrill Lynch a JP Morgan

Tak čo treba robiť?

Existuje jediné riešenie. Ukončiť tlačenie peňazí, umelé stláčanie úrokov, vrátiť sa ku komoditným peniazom, umožniť úrokom i ostatným cenám reflektovať skutočný objem dobrovoľných úspor, umožniť likvidáciu nazhromaždených nerovnováh z predchádzajúcej menovej expanzie. Máme však za sebou štyri desaťročia bezprecedentnej tvorby papierových peňazí v globálnom rozmere.

čti dále...

11. 9. 2011

REKORDY NEKONČIA II.

Zlato má nový rekord. Blíži sa k magickej hranici

 Zlato pokorilo ďalšiu priečku na zdolanie absolútneho rekordu dvetisíc dolárov za uncu.Zlato podporuje v raste predovšetkým neistota ohľadne riešenia dlhových problémov eurozóny. Tie sa podľa analytikov narovnajú len veľmi ťažko a hlavne pomaly. O náraste ceny zlata v horizonte mesiacov sa tak medzi analytikmi väčšinou neopochybuje. Zlato sa podľa väčšinového názoru zdá teraz byť jediným bezpečným investičným prístavom. "Do nedávna sa investori uchyľovali aj k švajčiarskemu franku a japonskému jenu, ale obavy z intervencií zapríčinili, že vývoj na zlate prekonáva aj silný rok 2010," hovorí Ole S. Hansen.
Niektorí ekonómovia potom zmieňujú i magickosť hladiny 2.000 dolárov za uncu. "Zlato síce vykazuje známky bubliny, ale jej koniec zatiaľ nie je v dohľade. Hranice 2000 dolárov nie je ďaleko a bude rovnako ako hranica 50 dolárov na striebre pre špekulantov predstavovať určitý magent, "hovorí investičný stratég Saxo Bank - Ole S. Hansen.

čti dále...

19. 8. 2011

Zlato prelomilo 1700 dolárov

Žltý kov reaguje na zníženie ratingu Spojených štátov. Bude zrejme zdražovať aj naďalej.

autor: CTK čas vytvorenia: 8. 8. 2011, 08:23 | čítanosť: 209xpočet diskusných príspevkov: 0

Cena zlata dnes na ázijských trhoch výrazne vzrástla a prvýkrát v histórii sa dostala nad 1700 dolárov za trojskú uncu. Kov tak reaguje na zníženie ratingu Spojených štátov, ku ktorému na konci minulého týždňa pristúpila medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor 's.

Ekonómovia sa väčšinou zhodujú, že cena zlata by sa mala dlhodobo zvyšovať.

Cena kovu sa na promptnom trhu zvýšila až na 1702 USD / oz, kde zatiaľ nikdy v histórii nebola. Na termínovom trhu sa cena kovu k najbližšiemu dodaniu zvýšila nad 1704 USD / oz.

S & P znížila hlavnú rating USA prvýkrát v histórii.

čti dále...

8. 8. 2011

Rekordy nekončia.

Cena zlata na promptnom trhu stúpla dopoludnia až na 1600,40 USD za uncu. Zlato teraz posilňuje už 11. seansu za sebou a je na najlepšej ceste dosiahnuť najdlhší rast za najmenej štyri desaťročia. V eurách sa cena zvýšila až na rekordných 1138,96 za uncu a v librách na 993,60 GBP. Spolu so zlatom rastie striebro, ktoré je najvyššie od začiatku mája.

"V dnešnej situácii, kde sa všetci bránia bankrotu, vidíme východisko  v skupovaní štátnych dlhopisov centrálnymi bankami na oboch stranách Atlantiku, čo so sebou nesie výrazné inflačné riziká," tvrdí analytik X-Trade Brokers Kamil Boros. Podľa neho bude rast cien drahých kovov pokračovať aj naďalej.

Medzi investormi sa zvyšuje záujem o zlato ako o bezpečnú investíciu v čase neistôt.  Cena by mohla v krátkej dobe stúpnuť až na 1650 USD.

čti dále...

18. 7. 2011

Zlato prelomí dvetisíc dolárov, tvrdí Erste

Rastu ceny zlata voči papierovým menám nahráva aj nadmerná zadlženosť mnohých krajín. Cena zlata ďalej porastie. Za 12 mesiacov by sa mohla dostať na 2000 USD za uncu zo súčasných zhruba 1446 dolárov. Dôvodom je pretrvávajúci silný dopyt investorov predovšetkým z Číny a Indie. Vyplýva to z prognózy finančnej skupiny Erste Group. "Dlhodobá cieľová hodnota vo výške 2300 USD, formulovaná už pred tromi rokmi, by sa tak z dnešného pohľadu mohla dokonca javiť ako konzervatívna. Od prvej špeciálnej analýzy Erste Group o zlate pred piatimi rokmi sa cena zlata zvýšila o 140 percent, "uviedol analytik komodít Erste Ronald Stöferle.

čti dále...

7. 7. 2011

Bohatí Číňania sa vrhli na zlato.

Unca (31,1 g) zlata sa predávala dnes predpoludním miestneho času na komoditnej burze v Singapure po 1519,13 USD (1058,33 eura), kým v pondelok (13. 6.) bola jej cena pred skončením obchodovania v New Yorku 1515,10 USD. V prvý deň nového týždňa dosiahla spotová cena kovu najvyššiu jednodennú stratu za posledný mesiac.

Kým v pondelok spôsobilo pokles ceny zlata a iných komodít na svetovom trhu oslabovanie hospodárskeho rastu Číny a iných významných krajín sveta, dnes dostalo zlato nový rastový impulz poklesom kurzu dolára a záujmom Číňanov o kov. Tento rok ho krajina dovezie vyše 400 ton. Bohatí Číňania ho nakupujú, aby si uchovali súčasné hodnoty. Peniaze znehodnocuje vysoká inflácia. V máji jej ročná miera dosiahla 5,5 %, kým v apríli bola 5,3 %. Inflácia minulý mesiac dosiahla najvyššiu hodnotu za posledných 34 mesiacov

čti dále...

14. 6. 2011

Čínsky drak sa zahryzol do zlata

World Gold Council vydal minulý mesiac svoju štvrťročnú správu s názvom „Trendy v dopyte po zlate“, ktorá obsahuje veľmi pozitívne informácie, týkajúce sa sily globálneho dopytu po zlate. V prvom kvartáli 2011 vzrástol dopyt po zlate o 11 percent, na 981,3 tony, čo sa rovná $43,7 miliardám pri cenách na konci daného štvrťroka.

čti dále...

9. 6. 2011

Čo by ste mali vedieť o striebornej "bubline"?

Stále treba opakovať, že počas každého dlhotrvajúceho býčieho trhu jednoducho musíme zažiť aj korekcie smerom nadol. A počas každej takejto prudkej korekcie väčšina médií a analytikov začne v panike hovoriť o konci býčieho trhu. To sa stalo v roku 2006, keď striebro skorigovalo o viac ako 25% behom 6 týždňov. Aj vtedy ľudia doslova škriekali o tom, aká bublina sa na striebre vytvorila, keď jeho cena klesla z $12 na niečo menej ako $9. Už vtedy existovalo množstvo investorov, ktorí stratili peniaze tým, že kupovali na vrchole „bubliny“. Ale bez porazených nemôžu existovať víťazi.

čti dále...

27. 5. 2011

Bude zlato stáť 2000 USD za uncu?

 

Podľa najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank by sa cena zlata mohla do konca roka zvýšiť o 30 percent na hranicu 2000 USD za trójsku uncu. Dôvodom rastu ceny by mal byť predovšetkým investičný dopyt, keďže inflácia vo svete stúpa. Podporou je i neistota ohľadom osudu nadmerne zadĺžených krajín. Južná Európa je na pokraji bankrotu a už aj Spojené štáty dostali varovanie, že môžu prísť o najvyšší rating AAA.

čti dále...

11. 5. 2011

Zlato je nielen vzácne, ale aj výnosné

Jednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým väčšina investičných nástrojov momentálne len získava späť straty dosiahnuté po páde Lehman Brothers, zlato dosahuje nové historické maximá. Naučte sa investovať do zlata, oplatí sa to.

čti dále...

1. 5. 2011

Ochráňte svoj majetok nákupom zlata

Ako by sme sa mohli ochrániť pred neistotou budúcnosti?

Koľko zlata by potreboval individuálny investor, aby sa ochránil proti úplnej strate hodnoty súčasných nekrytých mien (fiat peňazí)? V nasledujúcich riadkoch sa budeme snažiť zodpovedať túto nie ľahkú otázku.
 

čti dále...

30. 4. 2011

Ľudia kupujú zlato a striebro na ochranu pred infláciou,

Zlato v piatok zdraželo o 1 %, výrazne sa zvýšila aj cena striebra. Dôvodom boli obavy z inflácie v dôsledku rastu cien ropy. Zlato posilnilo aj v reakcii na zníženie ratingu Írska. Striebro sa vyšplhalo na 31-ročné maximum, keďže správa o raste spotrebiteľských cien v USA podnietila investorov, aby nakupovali drahé kovy.

čti dále...

17. 4. 2011

Ako na zlato

Zlato patrí spolu s ropou medzi najčastejšie obchodované komodity; obchoduje s nimi až 95 % komoditných investorov. Zlato predstavuje bezpečnú alternatívu aj v prípade, že iné inštrumenty nie sú v danej chvíli považované za bezpečné alebo ich ceny klesajú (v súčasnej dobe napríklad EUR alebo štátne dlhopisy niektorých európskych krajín). Ako si ukážeme, existuje viacero spôsobov ako uchopiť zlato.

čti dále...

31. 3. 2011

Striebro na konci marca za 40 dolárov?

Okolo striebra sa dejú zaujímavé veci a v najbližších dňoch, či týždňoch môžeme vidieť veľké pohyby. Striebro bolo kedysi monetárny kov, no jeho funkcie úschovy hodnoty prebralo zlato. Striebro sa tak stalo hlavne priemyselným kovom, aj keď sa stále časť jeho produkcie používa ako bezpečná investícia.

http://www.investujeme.sk/clanky/striebro-na-konci-marca-za-40/

čti dále...

28. 3. 2011

Cena zlata dosiahla nový rekord 1447,40 USD/unca

Cena zlata dosiahla nový rekord. Rezignácia portugalského premiéra pred summitom lídrov EÚ totiž oživila obavy týkajúce sa rozšírenia európskej dlhovej krízy.

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=102897

čti dále...

27. 3. 2011

Američania prestávajú dôverovať doláru =Au,Ag

Američania nedôverujú svojej mene, obávajú sa totiž inflácie. Vo viacerých štátoch USA využili svoju moc a zakročili proti nenávidenej federálnej vláde vo Washingtone a centrálnej banke (Fed).

 

Mormónsky štát Utah ako oficiálne platidlo pripustil zlato aj striebro. Podobné zákony plánuje ďalších 13 štátov.

Dolár je možno ešte stále globálnou rezervnou menou číslo jeden, ale mnohí Američania mu nedôverujú. S nechuťou sledujú, ako ho Fed stále viac a viac znehodnocuje nákupom štátnych dlhopisov. USA sú vysoko zadlžené a stláčanie hodnoty dolára je nástrojom na to, aby obsluha dlhu zostala nízka.

Američania sa však obávajú, že ich peniaze nebudú mať jedného dňa žiadnu hodnotu. Politici viacerých federálnych štátov chcú zobrať menovú politiku do vlastných rúk. Ich heslom je návrat k zlatu.

čti dále...

26. 3. 2011

Komodity: Zlato je lacné...

„Zlato sa ťaží z podzemia v Afrike alebo inde. Potom ho roztavíme, vykopeme ďalšiu dieru, skryjeme ho tam a zaplatíme ľuďom aby stáli okolo a strážili ho. Zlato nemá žiaden úžitok. Každý, kto by to sledoval z Marsu, by sa škrabal za hlavou.“ Nelichotivé slová o cennom kove patria investičnému mágovi Warrenovi Buffetovi.

http://www.investujeme.sk/clanky/zlato-je-lacne/

čti dále...

11. 3. 2011

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato