Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Zlato je nielen vzácne, ale aj výnosné

Jednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým väčšina investičných nástrojov momentálne len získava späť straty dosiahnuté po páde Lehman Brothers, zlato dosahuje nové historické maximá. Naučte sa investovať do zlata, oplatí sa to.

Široká paleta investičných možností

V porovnaní s väčšinou ostatných komodít exituje široká škála možností ako investovať do zlata. Zlato je totiž jednou z mála komodít, ktorú je možné aj fyzicky vlastniť, a to v podobe zlatých tehličiek, zlatých zliatkov, prípadne mincí, ktoré si je následne potrebné uschovať na bezpečnom mieste.

Výhodou zlatých mincí je možnosť investície do zlata v malom množstve v porovnaní s tehličkami alebo zliatkami. Zároveň sú zlaté mince likvidnejšie, keďže existuje možnosť predať ich po kusoch s oveľa nižšou hodnotou akú majú napr. tehličky. Nie je problémom vyhľadať si na internete spoločnosti, ktoré sa zaoberajú obchodovaním so zlatými mincami a využiť ich služby.

Medzi najpopulárnejšie svetové zlaté mince patria Gold Eagle, vydávané vládou Spojených štátov amerických, ako aj Gold Maple Leaf, čo je minca vydávaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v rýdzosti 24 karátov. Vláda juhoafrickej republiky vydáva mince Gold Krugerrand, ktoré patria medzi najstaršie vydávané mince na svete.

 

http://www.kaminvestovat.sk/komodity/zaciname-investovat/29-zlato-nielen-vzacne-vynosne.htmlhttp://www.kaminvestovat.sk/komodity/zaciname-investovat/29-zlato-nielen-vzacne-vynosne.html

1. 5. 2011

načítám...

© 2008 - 2023 Au-Zlato