Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Zlato prelomí dvetisíc dolárov, tvrdí Erste

Rastu ceny zlata voči papierovým menám nahráva aj nadmerná zadlženosť mnohých krajín. Cena zlata ďalej porastie. Za 12 mesiacov by sa mohla dostať na 2000 USD za uncu zo súčasných zhruba 1446 dolárov. Dôvodom je pretrvávajúci silný dopyt investorov predovšetkým z Číny a Indie. Vyplýva to z prognózy finančnej skupiny Erste Group. "Dlhodobá cieľová hodnota vo výške 2300 USD, formulovaná už pred tromi rokmi, by sa tak z dnešného pohľadu mohla dokonca javiť ako konzervatívna. Od prvej špeciálnej analýzy Erste Group o zlate pred piatimi rokmi sa cena zlata zvýšila o 140 percent, "uviedol analytik komodít Erste Ronald Stöferle.

Cena zlata ďalej porastie. Za 12 mesiacov by sa mohla dostať na 2000 USD za uncu zo súčasných zhruba 1446 dolárov. Dôvodom je pretrvávajúci silný dopyt investorov predovšetkým z Číny a Indie. Vyplýva to z prognózy finančnej skupiny Erste Group.

"Dlhodobá cieľová hodnota vo výške 2300 USD, formulovaná už pred tromi rokmi, by sa tak z dnešného pohľadu mohla dokonca javiť ako konzervatívna. Od prvej špeciálnej analýzy Erste Group o zlate pred piatimi rokmi sa cena zlata zvýšila o 140 percent, "uviedol analytik komodít Erste Ronald Stöferle.

Rastu ceny zlata voči papierovým menám nahráva aj nadmerná zadlženosť mnohých krajín. Úroveň reálnych úrokov tak dlhodobo zostane na nízkej úrovni a bude tvoriť ideálne podmienky pre cenu žltého kovu. Kým v roku 2000 predstavoval dopyt investorov po zlate 4,8 percenta celkového dopytu, vlani to bolo už takmer 40 percent, čo je podľa analytikov Erste Group jasná zmena trendu a začiatok novej fázy na tzv býčom trhu.

Túto novú etapu majú charakterizovať inštitucionálni investori, ako sú poisťovne a penzijné fondy. Vo svojej 6000- ročnej histórii zlato podľa Stöferlea nikdy nestratilo svoju hodnotu a aj naďalej zostáva vhodnou poistkou ako protipól nekrytých papierových mien. Cena zlata úzko súvisí s dôverou, prípadný pokles ceny zlata by preto mal byť podľa analytikov Erste sprevádzaný rastúcou dôverou a stabilizáciou trhov. Dôvera investorov otrasená krízou posledných rokov však ešte nebola obnovená.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52246700-kP0000_d-zlato-prelomi-dvetisic-dolarov-tvrdi-erste

7. 7. 2011

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato