Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince

 Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group >

Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté.

Hmatateľnosť

Prenosnosť

Anonymita

Nakúpil som zlaté mince, aby ochránili bohatstvo mojej rodiny. Bol som podnikateľ a investor takmer 40 rokov. Rovnako som pôsobil v rámci investičnej poradenskej firmy asi 30 rokov. Počas tohto obdobia som urobil väčšinu zo základných finančných chýb, ktoré sa urobiť dajú. Tiež som videl kamarátov aj rodinných príslušníkov, ktorí prišli mnohokrát takmer o všetko.

Keby nasledovali plán, ktorý vám teraz predostriem, mohli sa tomu vyhnúť,  alebo aspoň minimalizovať straty. Tak ako vlastne môžete prísť o svoj majetok? Tu je len niekoľko celkom jednoduchých  spôsobov.

- Regulačné orgány vám môžu skonfiškovať akcie aj dlhopisy, a dokonca aj vaše peniaze. Stačí aby na to mali akýkoľvek politický, obchodný, alebo byrokratický dôvod.
- Banky môžu zabaviť vašu nehnuteľnosť, ak neutiahnete svoje hypotekárne splátky.
- Maklérske firmy môžu krachnúť, z penzijných účtov zmiznú dlho dokladané peniaze.
- Akýkoľvek právnik vás môže žalovať, vyhrať súd, a potom dať záložné právo na váš majetok a siahnuť vám na mzdu.

Ale nič z tohto vás trápiť nemusí, ak vlastníte zlato. Zlato predstavuje konečné bezpečné útočisko pre váš majetok. Je to zďaleka najlepší spôsob, ako môžete ochrániť svoj majetok pred všetkými hlavnými deštrukčnými silami  a to z troch dôvodov:
- zlato je hmatateľné
- zlato je prenosné
- zlato je vo väčšine prípadov anonymné

Krátko a zrozumiteľne: Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince


Hmatateľnosť

Ak máte akcie a dlhopisy, sú to čísla v elektronickej tabuľke, ktorá je majetkom nejakej obrovskej  finančnej inštitúcie. Čo ak by jedného dňa táto tabuľka zmizla? Hoci to nie je pravdepodobné, je to stále možné. Ak hovorím o ochrane svojho majetku, tolerancia rizika je nulová.

Prenosnosť
Nehnuteľnosť je síce na rozdiel od digitálnych zápisov hmatateľná, ale nie je prenosná. Ak z nejakého dôvodu chcem opustiť krajinu, nedokážem svoj majetok v tejto podobe vziať so sebou. Z rovnakého dôvodu nehnuteľnosť nemožno ochrániť pred konfiškáciou. Poznám pracovitých ľudí, ktorí stratili svoje domovy vďaka podvodom. Jeden deň ich mali, druhý už nie.

Anonymita
Rovnako dôležitá podmienka, ako predchádzajúce. Ďalším problémom nehnuteľností ale aj mnohých ďalších foriem hmotného majetku je, že sú verejné. Úradníci zaznamenajú a uchovávajú všetky realitné transakcie, ktoré urobíte, takže ich môžu vidieť všetci. Stačí mať základy počítačovej gramotnosti a za pomoci vyhľadávača i vaši susedia môžu po večeroch študovať, za akú nehnuteľnosť ste v ostatnom čase a zaplatili.

Nič z toho vás ale pri vlastnení mnou odporúčaných zlatých mincí nezaujíma. Môžete si ich kúpiť, držať, alebo predať  bez toho, aby niekto vedel, čo robíte. Vzhľadom k tomu, že sú malé, môžete ich diskrétne prenášať. Tým pádom si do vrecka džínsov vložíte zlato v hodnote aj 20 000 dolárov, milión sa ľahko zmestí do cestovnej tašky. Navyše si môžete poslať zlaté mince letecky, loďou, alebo poštovým balíkom.

Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté.

 

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/167583/Kratko-a-zrozumitelne-Skutocne-dovody-preco-je-dobre-vlastnit-zlate-mince

Autorom je Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group.

30. 6. 2016

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato