Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince

Nič z toho vás ale pri vlastnení mnou odporúčaných zlatých mincí nezaujíma. Môžete si ich kúpiť, držať, alebo predať  bez toho, aby niekto vedel, čo robíte. Vzhľadom k tomu, že sú malé, môžete ich diskrétne prenášať. Tým pádom si do vrecka džínsov vložíte zlato v hodnote aj 20 000 dolárov, milión sa ľahko zmestí do cestovnej tašky. Navyše si môžete poslať zlaté mince letecky, loďou, alebo poštovým balíkom.

"Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté," píše Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group..

"Nulové alebo záporné úrokové sadzby a skupovanie dlhopisov centrálnymi bankami globálnu ekonomiku nenakopli tak, ako to centrálni bankári predpokladali, spotrebiteľské ceny však porastú," hovorí Ronald-Peter Stöferle z Incrementum. "Je veľmi pravdepodobné, že inflácia prekvapí pohybom hore, čo len potvrdí, že je dobré mať zlato v portfóliu,"

Nakúpil som zlaté mince, aby ochránili bohatstvo mojej rodiny. Bol som podnikateľ a investor takmer 40 rokov. Rovnako som pôsobil v rámci investičnej poradenskej firmy asi 30 rokov. Počas tohto obdobia som urobil väčšinu zo základných finančných chýb, ktoré sa urobiť dajú. Tiež som videl kamarátov aj rodinných príslušníkov, ktorí prišli mnohokrát takmer o všetko.

Keby nasledovali plán, ktorý vám teraz predostriem, mohli sa tomu vyhnúť,  alebo aspoň minimalizovať straty. Tak ako vlastne môžete prísť o svoj majetok? Tu je len niekoľko celkom jednoduchých  spôsobov.

- Regulačné orgány vám môžu skonfiškovať akcie aj dlhopisy, a dokonca aj vaše peniaze. Stačí aby na to mali akýkoľvek politický, obchodný, alebo byrokratický dôvod.
- Banky môžu zabaviť vašu nehnuteľnosť, ak neutiahnete svoje hypotekárne splátky.
- Maklérske firmy môžu krachnúť, z penzijných účtov zmiznú dlho dokladané peniaze.
- Akýkoľvek právnik vás môže žalovať, vyhrať súd, a potom dať záložné právo na váš majetok a siahnuť vám na mzdu.

Ale nič z tohto vás trápiť nemusí, ak vlastníte zlato. Zlato predstavuje konečné bezpečné útočisko pre váš majetok. Je to zďaleka najlepší spôsob, ako môžete ochrániť svoj majetok pred všetkými hlavnými deštrukčnými silami  a to z troch dôvodov:
- zlato je hmatateľné
- zlato je prenosné
- zlato je vo väčšine prípadov anonymné

Krátko a zrozumiteľne: Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince


Hmatateľnosť

Ak máte akcie a dlhopisy, sú to čísla v elektronickej tabuľke, ktorá je majetkom nejakej obrovskej  finančnej inštitúcie. Čo ak by jedného dňa táto tabuľka zmizla? Hoci to nie je pravdepodobné, je to stále možné. Ak hovorím o ochrane svojho majetku, tolerancia rizika je nulová.

Prenosnosť
Nehnuteľnosť je síce na rozdiel od digitálnych zápisov hmatateľná, ale nie je prenosná. Ak z nejakého dôvodu chcem opustiť krajinu, nedokážem svoj majetok v tejto podobe vziať so sebou. Z rovnakého dôvodu nehnuteľnosť nemožno ochrániť pred konfiškáciou. Poznám pracovitých ľudí, ktorí stratili svoje domovy vďaka podvodom. Jeden deň ich mali, druhý už nie.

Anonymita
Rovnako dôležitá podmienka, ako predchádzajúce. Ďalším problémom nehnuteľností ale aj mnohých ďalších foriem hmotného majetku je, že sú verejné. Úradníci zaznamenajú a uchovávajú všetky realitné transakcie, ktoré urobíte, takže ich môžu vidieť všetci. Stačí mať základy počítačovej gramotnosti a za pomoci vyhľadávača i vaši susedia môžu po večeroch študovať, za akú nehnuteľnosť ste v ostatnom čase a zaplatili.

Nič z toho vás ale pri vlastnení mnou odporúčaných zlatých mincí nezaujíma. Môžete si ich kúpiť, držať, alebo predať  bez toho, aby niekto vedel, čo robíte. Vzhľadom k tomu, že sú malé, môžete ich diskrétne prenášať. Tým pádom si do vrecka džínsov vložíte zlato v hodnote aj 20 000 dolárov, milión sa ľahko zmestí do cestovnej tašky. Navyše si môžete poslať zlaté mince letecky, loďou, alebo poštovým balíkom.

"Vlastníctvo zlatých mincí spôsob, ako dokážem ochrániť bohatstvo svojej rodiny. Odporúčam vám urobiť to isté," píše Mark Ford, zakladateľ Palm Beach Research Group..


Vivek Dhar, komoditný analytik z Commonwealth Bank, nedávno prišiel s grafom, ktorý ukazuje, že cena žltého kovu a reálny výnos 10-ročných amerických vládnych dlhopisov (nominálny výnos očistený o infláciu) sú v silnom inverznom vzťahu. "Ak by americká centrálna banka teraz zvýšila úrokové sadzby, bola by to pre zlato zlá správa," hovorí analytik. Dhar ale upozorňuje, že svoju úlohu v dopyte po zlate budú hrať v najbližších mesiacoch inflácia, ochota investorov podstupovať na trhoch riziko či vývoj kurzu amerického dolára k euru. Krátko a zrozumiteľne: Skutočné dôvody, prečo je dobré vlastniť zlaté mince
 

Zvyšujúca sa inflácia a klesajúca dôvera investorov v schopnosť centrálnych bánk oživiť globálny rast budú v nasledujúcich mesiacoch pôsobiť ako významné katalyzátory rastu ceny zlata. Cena žltého kovu by podľa spoločnosti Incrementum AG. mohla v nasledujúcich dvoch rokoch trhnúť rekordy.

"Nulové alebo záporné úrokové sadzby a skupovanie dlhopisov centrálnymi bankami globálnu ekonomiku nenakopli tak, ako to centrálni bankári predpokladali, spotrebiteľské ceny však porastú," hovorí Ronald-Peter Stöferle z Incrementum. "Je veľmi pravdepodobné, že inflácia prekvapí pohybom hore, čo len potvrdí, že je dobré mať zlato v portfóliu," dodáva.

Cena zlata by sa podľa neho tento rok mohla zdvihnúť až na 1365 dolárov za trójsku uncu, v roku 2018 by mohla vyletieť až na 2000 dolárov. To by znamenalo prekonanie historického maxima 1921,17 USD za trójsku uncu z roku 2011

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/167583/Kratko-a-zrozumitelne-Skutocne-dovody-preco-je-dobre-vlastnit-zlate-mince

2. 11. 2016

načítám...

© 2008 - 2023 Au-Zlato