Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Obchodná vojna, talianska neistota a politika Fedu pomôžu zlatu

Zlato vykázalo pokles druhý mesiac za sebou. Silnejúci dolár stiahol od 11. apríla ceny zlatých tehál o 5 percent. Po politických treniciach v Taliansku a neistotách ohľadom globálneho obchodu sa ceny odrazili od dna a v budúcom roku rásť s tým, ako bude dolár slabnúť.

Reči o raste ceny zlata v blízkom horizonte by nemali veľa rozumných argumentov. Dolár začína posilňovať a Fed tento rok očakáva dve až tri zvýšenia sadzieb. Priemer cien zlata by mal podľa odhadov dosiahnuť v treťom štvrťroku 1290 USD a v poslednom štvrťroku 1300 USD.

Ešte optimistickejší je scenár, podľa ktorého sa drahý kov v poslednom štvrťroku tohto roka vráti na priemer 1 375 USD za uncu o rok na to by mohol dosiahnuť až 1 400 USD, ako uviedol Bart Melek, globálny komoditný stratég TD Securities Toronto.Obchodná vojna, talianska neistota a politika Fedu pomôžu zlatuNaposledy bolo zlato na takých úrovniach v roku 2013. Predtým, ako Fed ukončí svoj cyklus uťahovania, zvýši budúci rok dvakrát až trikrát sadzby, ale očakáva sa, že celkové prostredie úrokových mier zostane nízko, povedal Melek. Táto situácia navýšená o akcie s plnými valuáciami, geopolitické riziká a klesajúci trend v ťažbe, bude tlačiť na kúpu zlata, dodal Melek.

Podobný názor má aj Nicholas Frappel, globálny generálny riaditeľ ABC Bullion v Sydney. Krátkodobo je silnejší dolár stále brzdou a zlatu komplikuje život, ale tento drahý kov zakončí rok celkom pevne, komentoval dianie v rozhovore 1. júna Frappel. "Teším sa, podmienky pre trh zlata vyzerajú pozitívnejšie, ako je rally na dolár stabilnejšia a ako rozpočtové faktory jeho silu narušujú." Dodal, že uťahovanie cyklu by mohlo prísť koncom budúceho roka. "Postupom času bude menej a menej dôvodov byť pod tlakom amerického dolára, čo pravdepodobne zvráti niektoré toky," povedal Melek na konferencii drahých kovov v Singapure tento týždeň. "Myslíme si, že s novým rokom americký dolár oslabí, a to bude pre zlato silným motorom."

https://openiazoch.zoznam.sk/cl/186360/Obchodna-vojna-talianska-neistota-a-politika-Fedu-pomozu-zlatu

6. 6. 2018

načítám...

© 2008 - 2023 Au-Zlato