Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Cena zlata pokračuje v raste, najvyššia za 8 rokov v EUR

Cena zlata pokračuje v raste a dostala sa na najvyššiu úroveň takmer za 7 rokov. Dôvodom je eskalácia napätia na Blízkom východe.

V noci na pondelok sa spotová cena zlata dostala až na 1588,12 USD (1424,71 € ) za uncu (31,1 gramu), čo bolo v USD najviac od apríla 2013.

Zlato neskôr prišlo o časť ziskov a ráno sa predávalo s plusom 1,61 % po 1577,26 USD za uncu.

Nárast cien zlata pokračuje. Spustilo ho piatkové (3. 1.) zabitie veliteľa špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd Kásema Solejmáního, ktorý zomrel pri americkom leteckom útoku. Ten nariadil americký prezident Donald Trump.zdroj: https://ekonomika.sme.sk/c/22296111/cena-zlata-pokracuje-v-raste-a-je-najvyssia-takmer-za-sedem-rokov.html

Cena zlata pokračuje v raste a je najvyššia takmer za sedem rokov v USD

Dôvodom je eskalácia napätia na Blízkom východe.

6. jan 2020 o 12:47 TASR

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: SITA/AP)

 

LONDÝN. Cena zlata pokračuje v raste a dostala sa na najvyššiu úroveň takmer za 7 rokov. Dôvodom je eskalácia napätia na Blízkom východe.

V noci na pondelok sa spotová cena zlata dostala až na 1588,12 USD (1424,71 eura) za uncu (31,1 gramu), čo bolo najviac od apríla 2013.

Zlato neskôr prišlo o časť ziskov a ráno sa predávalo s plusom 1,61 % po 1577,26 USD za uncu.

Nárast cien zlata pokračuje. Spustilo ho piatkové (3. 1.) zabitie veliteľa špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd Kásema Solejmáního, ktorý zomrel pri americkom leteckom útoku. Ten nariadil americký prezident Trump .

Trump v nedeľu večer svojimi vyhrážkami ešte zvýšil napätie na Blízkom východe. Americký prezident pohrozil, že odveta za prípadný iránsky útok na americkú "osobu alebo cieľ" bude možno "neprimeraná".

Trump varoval aj Irak a vyhlásil, že USA prijmú proti krajine sankcie, ak sa zachová "nepriateľsky" a vyhovie požiadavke irackého parlamentu, aby americkí vojaci odišli z krajiny.

"Ak sa zachovajú nejako nepriateľsky, ak urobia niečo, čo budeme pokladať za neprimerané, uvalíme na Irak sankcie, veľmi prísne sankcie," povedal Trump novinárom v nedeľu (5. 1.).

 

Iracký parlament v nedeľu v reakcii na zabitie Solejmáního na mimoriadnom zasadnutí schválil rezolúciu, ktorá poveruje vládu, aby vyhostila zahraničných vojakov z krajiny.Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/22296111/cena-zlata-pokracuje-v-raste-a-je-najvyssia-takmer-za-sedem-rokov.html

6. 1. 2020

načítám...

© 2008 - 2023 Au-Zlato