Úvodná strana | Ako nakupovať | Najčastejšie otázky | O nás | Obchodné podmienky | Kontakt

Prihlásenie | prázdny košík

Čína ( BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny

Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár.
Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár

V prvom štvrťroku tohto roka centrálne banky na celom svete nakúpili 87,7 tony zlata. V druhom štvrťroku to vzrástlo na 186 ton a v treťom štvrťroku sa nakúpilo neuveriteľných 399,3 ton.

Šokujúcich 300 ton zlata kúpila samotná Čína, informuje portál ZeroHedge, čím sa potvrdzuje to, čo sme dlho tušili (aj keď čínsky nákup bol zámerne zahalený rúškom tajomstva).

Znamená to, že Čína skupuje dostupné svetové zásoby zlata tempom, ktoré prevyšuje všetky ostatné krajiny na planéte dohromady.

Prečo to Čína robí? „Verí sa, že Čína si vytvára obrovské zásoby zlata, aby znížila závislosť od amerického dolára,“ tvrdí portál Nikkei Asia, ktorý ďalej uvádza, že toto zlato bolo pravdepodobne zakúpené z Ruska.

„Čína pravdepodobne nakúpila značné množstvo zlata z Ruska,“ povedal analytik trhu Itsuo Toshima.

„Čína urobila podobné kroky aj v minulosti. Po tom, čo bol Peking od roku 2009 ticho, následne v roku 2015 ohromil trh a oznámil, že zvýšil držbu zlata o približne 600 ton. Od septembra 2019 nehlásil žiadnu aktivitu.

Čínska ľudová banka pravdepodobne kúpila časť zlata v držbe centrálnej banky Ruskej federácie v objeme viac ako 2000 ton,“ uviedol Toshima.

Rusko v podstate predáva zlato Číne, aby sa obe krajiny mohli zbaviť dolára. A viac ako 100 ďalších národov sveta pravdepodobne pôjde s nimi, čo povedie ku kolapsu globálnej hegemónie dolára.

Príprava na spustenie novej svetovej rezervnej meny krytej zlatom a inými komoditami

Zatiaľ čo Spojené štáty americké tlačia bilióny dolárov vo forme „helikoptérových peňazí“ a pokúšajú sa viesť vojnu s Ruskom prostredníctvom svojho zastupiteľského štátu Ukrajiny, Čína hromadí zlato na skutočne úžasných úrovniach.

Krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) sa medzitým pripravujú na spustenie svojej novej globálnej rezervnej meny, ktorá by spochybnila dominanciu dolára a ukončila globálne spoliehanie sa na systém SWIFT (ktorý Západ používa ako zbraň proti Rusku).

Akonáhle sa tak stane, dovalí sa prílivová vlna a všetky národy, ktoré plávali nahé – t.j. nemajú dostatok zlatých rezerv na podporu svojej meny – nakoniec skončia na smetisku dejín.

Toto sa stane aj s dolárom, prirodzene. Éra globálnej hegemónie ničím nekrytého a šialeným tempom tlačeného amerického dolára sa rýchlo blíži ku koncu. Bidenov režim sa ani neobťažuje predstierať, že by mohol mať záujem zastaviť nekontrolované tlačenie peňazí.

Namiesto toho štartujú nové tlačiarenské stroje na tlač peňazí na bezprecedentnú úroveň. Následne plienia americký národ bezhraničnou podporou Ukrajiny a financovaním fiktívnych schém na pranie špinavých peňazí, vďaka ktorým mexické drogové kartely vyzerajú, akoby hrali piškôrky.

zdroj:https://www.badatel.net/cina-skupuje-zlato-v-ramci-priprav-na-zavedenie-novej-rezervnej-meny-ktora-ma-nahradit-dolar/

 

 

12. 12. 2022

načítám...

© 2008 - 2024 Au-Zlato